تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

برنامه فران لاتوره در پاکستان

  Simone Moro

   مسیر سال 2000

  همانطور که در پست قبلی اعلام شد فران لاتوره کوه نورد اسپانیایی امسال خیال دارد مسیر سال 2000 رینهولد مسنر، هوبرت مسنر، هنس پیتر آیسندل و ولفگانگ توماست را کامل کند. برای این کار او به تیم ساید اشتیکر، هلیاس میلریوس، یانیک گرازیانی و اندوران اوربال ریباس پیوسته. صعود آنها سریع و با اسکی خواهد بود. این مسیر سال گذشته توسط الیزابت روول و تومک مکیوویچ و نیز سیمونه مورو و تامارا لانجر برای اولین صعود زمستانی تاریخ نانگاپاربات مورد تلاش قرار گرفته بود، بر بخش قابل توجهی از دیوار دیامیر غلبه کردند و با فاصله کمی از قله به بالاترین نقطه این مسیر رسیدند.

  سایت barrabes قبل از عزیمت لاتوره در جمعه گذشته با او گفتگوی کوتاهی داشته :

  آیا قصد دارید صعودی سبکبار داشته باشید؟

  بله، ایده ما هم هوایی و تلاش سریع برای صعود است، باربر ارتفاع نخواهیم داشت و به دلیل ویژگی مسیر تصمیم گرفتیم که اسکی با خود حمل کنیم. در ارتفاع پایین تر از 6000 متر منطقه پر از برج یخی است اما بالاتر از آن می توان از اسکی استفاده کرد و سریع تر حرکت کرد.

  چه اطلاعاتی از مسیر دارید؟

  ما تقریبا هیچ اطلاعاتی نداریم و آنچه که بدست آورده ایم از طریق سیمونه مورو و صعود زمستانی سال گذشته او از این مسیر است بنابراین باید به سمت دیواره برویم و موقعیت را از تمامی جوانب بررسی کنیم و تصمیم بگیریم که آیا می توانیم به سبک سبکبار صعود کنیم و حمله را با اسکی انجام دهیم یا خیر

  آیا طرح دومی برای صعود در صورت ایده آل نبودن شرایط دارید؟

  بله این احتمال وجود دارد که از مسیر نرمال "کینشوفر" صعود کنیم. دو اندلسی (اهل منطقه ای در جنوب اسپانیا) به نام های فرناندو فرناندز ویوانکوز و جوزف اف سالدانا مرا همراهی خواهند کرد که در سال 2012 در گاشربروم 2 با آنها آشنا شده ام.  باید منتظر بود و دید چه می شود، بستگی به شرایط روی مسیر کم تردد با اطلاعات کم تلاش خواهیم کرد یا طرح دوم.

  فران لاتوره سه هفته پیش ماکالو را صعود کرده که دوازدهمین هشت هزاز متری اوست، از تجدید قوای کامل بهره مند است و مشتاق اجرای پروژه جدید خود می باشد.


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ سه شنبه 25 خرداد 1395 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , ,

آمار امروز چهار شنبه 26 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55475
 • تعداد مطالب :158500
 • بازدید امروز :46785
 • بازدید داخلی :1719
 • کاربران حاضر :70
 • رباتهای جستجوگر:411
 • همه حاضرین :481